Cena zależy od wielu czynników:
- Adresu naszego zamieszkania (ubezpieczenie w dużych miastach będzie wyższe niż na prowincji. Podobnie z dzielnicami. Jeżeli parkujemy samochód w niebezpiecznych dzielnicach musimy się liczyć, że zapłacimy więcej za ubezpieczenie)
- Rodzaju ubezpieczenia - najdroższe jest ubezpieczenie fully comprehensive, najtańsze Third Party. Oczywiście istnieje jeszcze sporo opcji pośrednich.
- Grupy Ubezpieczeniowej pojazdu. Jest ich 20. Im niższy numer grupy tym niższe ubezpieczenia danego samochodu. Z kolei obezność auta w danej grupie zależy od pojemności silnika, wersji nadwozia, rocznika itd. Dla przykładu w grupie 1 mamy Skodę Fabię Classic Hatchback 1.2, 5d, z roku 2000 + a ta sama Skoda w wersji 1.9 SDI Comfort 5d z roku 2001+ będzie już w grupie 5.
Sprawdź do której grupy należy samochód który planujesz kupić! - Wieku kierowcy - im młodszy kierowca tym wyższe ubezpieczenie. Bardzo młodzi kierowcy mogą nawet wcale nie otrzymać ubezpieczenia jeżeli będą się chcieli ubezpieczyć jako kierowcy drogiego sportowego samochodu, gdyż żadna firma nie będzie chciała wziąć na siebie takiego ryzyka. Są to jednak sytuacje wyjątkowe np. 19 latek próbujący ubezpieczyć najnowszy model Ferrari.
- Doświadczenia za kierownicą. Im dłużej już jeździmy tym większe zniżki nam przysługują. Niestety część angielskich firm ubezpieczeniowych nie uznaje lat bezszkodowej jazdy zdobytych w Polsce. Jeżeli chcemy uzyskać zniżki za doświadczenie za kółkiem zdobyte w Polsce, warto zapytać o to przed wypełnieniem dość czasochłonnego formularza.
- Sposobu zawarcia umowy - najdrożej jest w biurze, taniej przez telefon ale najtaniej przez internet.
1 komentarz:
To jest może jakiś ogólnodostępny cennik oc wszystkich ubezpieczycieli? Żeby było jasne porównanie co, gdzie i za ile?
Prześlij komentarz